31 Oca

Demiryolu Elektroniği

WHV sistemi, yapı parçaları ile demiryolunun izole edilmiş ve topraklanmış rayları için bir bütün elektrikli demiryolu makasları kalorifer tesisleri çözümüdür. Elektrikli demiryolu makası kaloriferlerimiz, kış aylarında buz ve karda sürüş hattının emniyetini ve sürekli kullanılabilir durumda olmasını sağlamaktadır. Bu tesisler zor işletme ve çevre koşulları altında bile en yüksek işletme emniyetini ve güvenilirliği garanti etmektedir. Bunlar bütün hız sahalarındaki hatlar için kullanılabilir ve istenilen her boyuttaki projelerin uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Modern kumandalar, aynı zamanda en tasarruflu enerji tü- ketiminde emin bir ısıtma işletmesini gerçekleştirmektedir. Onarımı optimize etmek için, demiryolu makaslarındaki tek tek ısıtma elemanlarının bozulması tehlikesi denetlenebilir.

demiryolu-elektroniği

Bütün tesisler uzaktan denetlenebilir ve kumanda edilebilir. Burada olanaklar bütün bölgesel sahalar için görselleştirme sistemine kadar uzanmaktadır.

Kontrol ve görselleştirme sistemlerimiz, merkezi kullanma ve denetleme yerlerindeki bütün tesislerin gösterilmesini garanti etmektedir. Büyük mesafeler modern data aktarma teknikleri uygulanarak aşılmaktadır. WHV® sistemindeki yapı parçalarının yanı sıra, örn. ışıklandırma tesisleri gibi, başka tesisler de uzaktan denetleme sistemine dahil edilebilir.

esa-grimma

Neden WHV?

 • Denetlenmiş ve sertifikalanmış ürünlerin kullanılması sayesinde yüksek kalite
 • Sürekli izolasyon denetlemesi ve böylece de izolasyon hatalarında kapatma sayesinde en yüksek emniyet
 • Sertifikalanmış geliştirme, projeleme, imalat, montaj ve işletmeye alma
 • Yüksek kalitede bir bütün çözüm
 • Maksimal işletme emniyeti, zor işletme ve çevre koşulları altında güvenirlilik ve mevcudiyet
 • Mükemmel bakım
 • Tasarruflu enerji tüketimi
 • Sistemin emin kumandası, denetlemesi, arşiflemesi, bil- dirisi ve teşhisi
 • Oluşan arızalarda ada işletmesinde (tek başına işletme) tesislerin otomatik acil işletilmesi
 • Başka elektrikli tesislerin data aktarma sistemine dahil edilmesi olanağı ve birlikte denetim
 • WHV demiryolu makası ısıtma sistemi, demiryolunun izole edilmiş (İT-ağları) ve topraklanmış (TT-ağları) rayları için uygundur.

Detaylı Broşürümüzü İndirmek İçin Tıklayın

WHV  demiryolu makası ısıtma sistemi genel olarak modüler yapıya sahiptir ve böylece her projeye özel ve klima taleplerine uygun yerleştirilebilir. WHV® sistemi hem 50 Hz ağ frekanslı demiryolu makası kaloriferleri için hem de kontak hattından besleme olarak da (örn. Alman Demiryolları’nda 16,7 Hz) da kullanılabilir. WHV  demiryolu makası ısıtma sistemi, kar yağışlarında, kar fırtınalarında, buz ve don durumlarında demiryolları makaslarının WHV -tesisleri için tarafımızdan özel bir mikrocontroller kumanda (mikrodenetleyicili kumanda) ve RS485 arayüzlü sisteme özel serisel yazılım (Software) geliştirilmiştir. Bütün sistem bileşkenleri, donanım (Hardware) ve yazılım (Software) açısından bir hata durumunda ve iletişim arızası olduğunda her demiryolu makasının emin ısıtılabileceği şekilde tasarlanmıştır.yüksek oranda çalışır durumda olmasını ve aynı zamanda mükemmel bir enerji tüketimini garanti etmektedir. Demiryolu makaslarındaki elektrikli ısıtma elemanları sayesinde buz ve kar eritilmektedir ve böylece bir makasın bloke etmesi veya hareketli parçaların donması WHV -tesislerinin kullanılması, kumandası ve denetlenmesi ya BEA kumanda birimi üzerinden veya WHV -VIS web bazında idare sistemi yazılımı olan bilgisayar yardımı ile gerçekleşmektedir.

Elektrikli demiryolu makası kaloriferinin en önemli bileşkeni WHV® -Kumanda dolabıdır. Bu, ısıtma elemanları için enerjiyi hazır tutar ve tesisin otomatik ve elle kumandası, bildirisi, diyagnozu ve denetimi için bütün sistem aletlerini içerir.

demiryolu-ısıtma

İlgili Yazılar

Yorum Ekle