Elektrik sektöründe çalışanlar bilirler, enerji dağıtımının temel taşı “Pano”lardır. Enerji Dağıtım Panoları sektörün tüm bileşenlerinin kesiştiği olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle meslek yüksek okullarında bu konuyla ilgili bölüm açılmış, mühendislik okuyanlar ilk olarak panocularda soluğu almışlardır. Çünkü panoculuk başlı başına bir okuldur.

Hastanelerin, fabrikaların, üretim tezgahlarının, konutların vb. tüm yapıların enerjilendirilmesi ve korunmasında baş faktörde yer alan enerji dağıtım panoları, sac, şalt malzeme seçimi, sarf malzeme ve işçilik unsurlarının birleşmesiyle oluşturulur. Bu unsurlardan birinde kalite sorunu yaşanıyorsa ortaya çıkacak ürün işlevsel olmayabilir. Artık birçok pano firması malzeme seçimi, imalat ve işçiliğinin yanında projelendirme hizmeti de vermektedir.

ESN Enerji olarak kadromuzdaki mühendislerimizle projelendirme faaliyetlerini yürüttüğümüz gibi 4.000m² kapalı alanda yer alan makine parkurumuzla esnek çözümleri müşterilerimizin ihtiyaçları için kullanıyoruz. Sektördeki 15 senelik tecrübemizi müşteri odaklı yaklaşımlarla ihtiyaçlarına yönelik özel tip üretimlerimizi sunabiliyoruz.

Ürün gamımızdaki güç elektroniği ürünleriyle katma değerli cihazlar geliştiriyoruz. GSM-Telekomünikasyon, Rüzgar ve Güneş enerjisi, endüstriyel tesisler ve konutlara yönelik imalatlar yapıyoruz.

Hastaneler için özel olarak üretilen İzole Güç Panoları imalatlarını distribütörü olduğumuz ESA Grimma markasıyla gerçekleştiriyoruz. Türkiye de 10 yılı aşkın süredir, tüm şehirlerdeki TOKİ, Sağlık Bakanlığı ve Özel Hastanelerin Grup-2 odalarında kullanılan TS EN 60364-7-710 normuna uygun İzolasyon panolarının imalatlarını ESA Grimma markasıyla görebilirsiniz. Bu alandaki lider firma olan Alman ESA Grimma firmasının resmi distribütörü olarak tüm Türkiye’de servis ve satış ağımızla hizmet veriyoruz. IT pano çerçevesinde, Ameliyathane Kontrol Panosu üretimlerimizle çoklu touch screen panellerimizi 17″ olarak temin edebileceğiniz gibi, standart ürünümüz olan paslanmaz çelik panelimizi de stoktan teslim alabilirsiniz.

Statik anahtarlamalı kompanzasyon panolarımızı modüler yapıda dizayn ederek ileriye dönük çözümler sunuyoruz. Bunun yanında iki farklı enerji kaynağı arasındaki transferi kesintisiz (maksimum 5 ms) sağlayan Statik Transfer Anahtarıyla (STS) enerjide sürekliliği sağlıyoruz. Bunu bilgi işlem merkezleri, alçı fabrikaları gibi enerji sürekliliğinin vazgeçilmez olduğu noktalarda kullanıyoruz.

Raylı sistemler için özel olarak dizayn ettiğimiz OTP panoları, bu alandaki en uygun çözüm olarak kullanıcıya sunulmaktadır.

Ön ödemeli sayaç sistemiyle tüm alışveriş merkezlerinin işletmelerini rahatlatan “Enerji İzleme Sistemi” kullanıcı dostu arayüzüyle işletme yönetiminin hizmetine sunulmuştur.

ESN Enerji olarak ürün ve hizmetlerimizi müşteri odaklı çözümlerle gerçekleştiriyor ve sürdürülebilir kaliteye odaklı iş anlayışını benimsiyoruz.

Örnek Enerji Dağıtım Panosu Montaj Görünüşü (GVD)

Örnek Enerji Dağıtım Panosu Montaj Görünüşü

Pano 1

İzole Güç Panosu

GSM Sayaç Panosu

GSM Sayaç Panosu

 

Şirket Profil Kataloğu Görseli İçin Tıklayınız-1

Şirket Profil Kataloğu Görseli İçin Tıklayınız-2