Evler için elektrikli ısıtma

Ev almak veya mevcut evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız, sağladığı sıcaklık ve güven için Danfoss Devi ‘yi seçin.

DEVI’de, her oda için enerji tasarruflu ve uygun fiyatlı elektrikli ısıtma çözümlerinin yanı sıra, çatınızı veya rampa ve garaj yolunuzu soğuk kış mevsiminde kuru ve güvenli tutacak sistemleri bulabilirsiniz.

DEVI elektrikli ısıtma sistemlerinin kurulumu, bina yapım veya yenileme  aşamasındayken bile oldukça kolaydır.

İmalat sonrasında görülmeyecek döşemeden ısıtma sistemleri, radyatör ve borular için özel bir yer planlamadan, evinizdeki alanı istediğiniz gibi kullanabilmenizi sağlar. Üstelik elektrikli döşemeden ısıtma ile, sürekli hatırlamanızı gerektirecek ve ortalama harcamanızı artıracak periyodik kazan kontrollerini yapma zorunluluğunuz olmayacaktır.

Akıllı telefonunuz için geliştirilmiş mobil uygulamalı DEVI termostatlar, evinizdeki sıcaklığı uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Evinizden ne kadar uzakta olursanız olun, internet bağlantınız olduğu zaman, ısıtmayı basitçe açıp kapayabilir veya telefonunuzla her odayı istediğiniz bir sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.

Günümüzde elektrikli döşemeden ısıtma, modern enerji tasarruflu evler için bir çözüm seçeneği haline gelmiştir.

Çok haneli evler – Daireler ve apartmanlar

Ev sakinlerinin konforu ve güvenliği, çevresel etkilerin ve aynı zamanda nihai işletme maliyetlerinin azalması açısından; konutlar için konforlu elektrikli döşemeden ısıtma, aynaların ve havluların nemden korunması yanı sıra boru izleme ve buz ve kar eritme çözümleri gibi iç mekan ısıtması konularında DEVI ideal partnerinizdir.

En yeni bina yönetmelikleri (ASHRAE 188-2015, IEC 62395-2 ve CIBSE TM13) sıcak su sistemlerinin en iyi konforu ve verimi aynı zamanda lejyonella bakterisi kontrol ölçümlerini sağlamasını talep etmektedir. Bu da binanın merkezi su sisteminin, sadece etkili filtreleme ve dezenfeksiyon ile değil bunun yanında su sıcaklığını lejyonella risk yönetim planı dahilindeki denetim sınırlarında tutmak ile lejyonella bakterisine karşı korunması gerektiği anlamına gelmektedir. Evsel sıcak su için DEVI ısıtma sistemleri, bu gibi boru izleme işlemi için gerekli tüm sertifikalardaki talepleri karşılamaktadır.

Buna ek olarak DEVI; banyolarda zeminlerin ısıtılmasının yanı sıra banyolar, mutfaklar ve çamaşır odaları için ideal olan havlu kurutucuları ve ayna buğulanması için de çözümler sağlamaktadır. 

Modern teknoloji, mülk sahiplerine ve yöneticilerine yapılardaki enerji verimini ve güvenliği artıracak pek çok yöntem sunmaktadır. Buna ek olarak; yeni yapı, yenileme veya yenileştirme planlaması yaparken sadece yerel çevre yasalarına saygı göstermemeliyiz, aynı zamanda gelecek nesle bırakacağımız mirası da düşünmeliyiz.

Daireler ve evler için döşemeden ısıtma

Konforlu bir döşemeden ısıtma tecrübesi yaşamayı hiç düşündünüz mü? DEVI akıllı çözümlerini inceleyin.

Elektrikli döşemeden ısıtma, evlerde ve dairelerde veya daha büyük yapılarda ek bir ısıtma kaynağı olarak uygulanabilir. Yenileme sırasında kolayca ince bir DEVImat veya DEVIdry kullanarak, ısınma sezonu dışındaki sıcaklık düşüşlerinde ısınmış bir iç mekan ve zeminin tadını çıkarabilirsiniz.

Binanızdaki radyatörler çalışmaya başladığı zaman, kolayca döşemeden ısıtmayı kapatabilir ve sıcak bir zeminin tadını çıkarmak istediğiniz zamanlarda tekrar açabilirsiniz.

Gizli ve görünmez olan döşemeden ısıtma, evinizin içini istekleriniz doğrultusunda daha iyi ve daha özgürce tasarlayabilme imkanı tanır. Ama öncelikle evinizde, sizin ve ailenizin toplam ısıl konforunuzu artırır. Buna ek olarak; elektrikli döşemeden ısıtma, hidronik döşemeden ısıtmaya göre daha hassas ayarlama ve tepki sürelerine sahiptir.

DEVI ürün gamı içerisinde, her tür döşeme kaplamasına özel olarak tasarlanmış çözümler, istenilen sıcaklığın korunması ve enerji tüketiminin denetimi için kullanabileceğiniz akıllı termostatlar bulabilirsiniz.

Enerji tasarruflu yapılar

Modern enerji tasarruflu evler, yok denecek kadar az bir ısıtma gerektirmektedirler. Fakat sıcaklığın ayarlanması, zamansal sıcaklık hassasiyeti ve enerji kullanımının en düşük seviyede tutulması bağlamında akıllı ve esnek olmak zorundadır. Sürekli hareket halinde olduğumuz modern yaşam, yeni ısıtma sisteminin tam kontrolünü Smart App ile dünyanın herhangi bir yerinden elinize almanızı gerektirmektedir. DEVI bunu ve daha fazlasını sunmaktadır. Isıl konfor ve optimum enerji sarfiyatı DEVI elektrikli döşemeden ısıtma sistemi ile daima garanti altındadır.

Görünmez döşemeden ısıtma sistemleri, radyatör ve borular için özel bir yer planlamadan, evinizdeki alanı istediğiniz gibi kullanabilmenizi sağlar. 

Mobil uygulamalı DEVI termostatlar, evinizdeki sıcaklığı uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Evinizden ne kadar uzakta olursanız olun, internet bağlantınız olduğu zaman, ısıtmayı basitçe açıp kapayabilir veya her odayı istediğiniz bir sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.

Günümüzde elektrikli döşemeden ısıtma, modern enerji tasarruflu evler için bir çözüm seçeneği haline gelmiştir.

BORU ISITMA ÇÖZÜMLERİ

Su dağıtımı yapan su kemeleri gibi sıvı ikmal sistemleri, belirli bir borunun sıcaklığına ve su rezervi kalitesi için borunun durumuna en bağlı sistemlerdir ve özel ve güvenilir çözümler gerektirirler.

Su boruları ve sıhhi borular her yapının en önemli parçalarıdır; herhangi bir hata çok külfetli ve onarımı pahalı olabilir. DEVI boru izleme çözümleri sayesinde, kış mevsiminde ani ve beklenmeyen donmadan kaynaklanan hasarlardan kolayca kaçınabilirsiniz.

Donmadan koruma sistemleri, donma ve buz hasarından korunması gereken su boruları ve sıhhi boruların mevut olduğu yerlerde kullanılır. Sıcaklığın korunması sistemleri sıcak suyun veya sıvı borularının istenilen sıcaklıkta kalmalarını sağlar.

Fakat temel amacının yanı sıra, boru izleme kullanımının aşağıdaki gibi pek çok avantajı vardır:

 • Buzlanmayan borular
 • Borularda sabit akış
 • Yer altı boruları için derinliğin azalması
 • Sert bir kış sonrası tamir masrafı olmaması
 • Yağlı ürünlerin boru sistemleri içerisinde sertleşmemesi
 • Verimli sıcak su kaynağı

DEVI boru izleme sistemleri DEVI ısıtma kabloları, DEVIreg™ termostatları ve kurulum aksesuarlarından oluşmaktadır.

Sensörlü DEVIreg™ termostatları mümkün olan en az enerjiyle en ideal sonuçların alınmasını sağlar.

DEVI boru izleme kurulumu için öneriler

Sıvının belirli bir sıcaklıkta tutulması için boru izlemenin tavsiye edildiği yerler:

 • Kapalı otoparklı çok haneli ve halka açık binalar
 • Süpermarketler
 • Sıhhi borular
 • Donma önleyici su depoları
 • Kanalizasyon
 • Yağmur suyu kanalları
 • Şehir sıcak/soğuk su boruları
 • Dış izolasyon için tek haneli evler

DEVI boru izleme sistemleri, iç ve dış ortam boru şebekeleri dışında yeraltı ve yerüstü boruları için, boru içinde veya boru dışında kullanılabilir.

Boru izleme sistemleri inşaatın ilk evrelerinde kurulmalıdır. Boru izleme sistemleri güvenliği sağlar ve buzun sebep olduğu hasarlardan oluşabilecek tehlikeleri önler.

EVSEL SICAK SU

Sıcak suya erişim, günümüzde çok haneli evler için bariz bir standarttır. Sıcak suya istediğimiz zamanda ve istediğimiz yerde ve tercihen çabucak ulaşabiliriz. En yeni bina yönetmelikleri (ASHRAE 188-2015, IEC 62395-2 ve CIBSE TM13) evsel sıcak su sistemlerinin en iyi konforu ve verimi aynı zamanda lejyonella bakterisi kontrol ölçümlerini sağlamasını talep etmektedir. Bu da binanın merkezi su sisteminin, sadece etkili filtreleme ve dezenfeksiyon ile değil bunun yanında su sıcaklığını lejyonella risk yönetim planı dahilindeki denetim sınırlarında tutmak ile lejyonella bakterisine karşı korunması gerektiği anlamına gelmektedir.

Evsel sıcak su için DEVI elektrikli ısıtma sistemi, su deposunu istenilen sıcaklık seviyesinde tutar ve lejyonella bakterisini önlemek için uygun dezenfeksiyonu sağlar.

Ayrıca, DEVI boru izleme sistemleri tüm musluklarda sıcak su sağlar ve bir sirkülasyon borusunun gereksiz olması durumunda tasarruf sağlar. Sıcak suya derhal ulaşabileceğiniz için su israfının da azaltır. Bu çözüm, düşük maliyetli ve enerji tasarruflu bir su deposu  düşük sıcaklıkta bölgesel ısıtma (LTDH) ile sağlanan evsel sıcak su (DHW) sistemlerinde kullanılır.

Geri dönüş pompaları ve yalıtım gerektirmediğinden dolayı evsel sıcak su (DHW) sisteminde ilk yatırım maliyeti, sirkülasyon boruları dışında yaklaşık %50 daha az boru, yalıtım, vana ve pompa kurulumu anlamına gelir. Geri dönüş borusu için ek alana ihtiyaç duymadığınızdan tesisat kanallarına daha fazla alan tanınmış olur.

DEVI ısıtma kabloları, sadece ihtiyaç duyulduğu yerde çıkışı, ortam sıcaklığına göre ayarlayarak güç sağlar. Ayrıca, DHW için daha az boru ve daha küçük kazan gereksinimleri, sistemde daha az ısı kaybı anlamına gelir.

SPOR SALONLARI

Stadyumlarda neden elektrikli ısıtmaya ihtiyaç duyulur?

Pek çok modern spor stadyumu, spor müsabakalarına ve maçlara ev sahipliği yapabilen, hava koşullarından bağımsız işleyen ve yüksek sayıda katılımcıyı ağırlayan çok işlevli yapılardır. En zorlu görev, her müsabaka sırasında, sert hava koşullarında ve bazı durumlarda alanda gerçekleşen diğer etkinlikler için mükemmel koşulları sağlamaktır.

Döşenmiş veya gömülmüş de olsa, mevcut elektriksel güç kaynağına bağlı ve sahada oyuncu olmadığı zamanlarda, DEVI elektrikli ısıtma çözümleri donmadan korumadan fazlasını sağlar.

Elektrikli, spor sahası ısıtması çoğu durumda stadyumlar için çok amaçlı bir çözümdür. Böylesine enerji tasarruflu bir çözüm, sahanın kış mevsiminde donma ve kardan olumsuz olarak etkilenmesini engeller. Stadyum ısıtması, doğal çim için bir büyüme ve yenileme uyarıcısı işlevi görür. Tüm bunlar, mevsimden veya konumdan bağımsız olarak daha iyi saha şartları sağlayarak oynanabilen sezonu uzatır.

Elektrikli ısıtmanın kullanılmasının asıl sebebi basitlik ve sistem özelliklerinin diğer çözümlere göre daha zahmetsiz olmasıdır. Diğer çözümlerde sistemin düzgün çalışması için daha fazla mekanik ekipmana ihtiyaç duyulması yanı sıra hava koşullarından dolayı oluşabilecek arıza riski de vardır.

Elektrikli ısıtmada dünya birincisi olarak, DEVI çoklu spor stadyumları, futbol ve iç mekan golf sahalarına özel çözümlerindeki uzmanlığını kanıtlamıştır. Elektrikli ısıtma çözümlerimiz, doğal çimin yanı sıra yapay çim için de mükemmel olarak çalışmaktadır.

SOĞUK HAVA DEPOSU KORUYUCU

Soğuk hava deposundaki zemin yapısının ısıtılması, soğuk hava depolarındaki veya buz pisti stadyumlarındaki zemin şartlarından dolayı yapının yıkılmasını engellemek için gereklidir.

Sıcaklığın sürekli –20 ve –30°C (veya daha düşük) arasında seyrettiği soğuk hava depolarında soğuk, zemin iyi yalıtımlı olsa bile yine de çevreyle etkileşimde olacaktır ve soğuk hava deposunun temeline nüfuz edecektir.

Soğuk hava depoları konstrüksiyonunun korunması için zemine, yapının temelindeki yalıtımın altına veya kapı çerçevesi içerisine elektrikli ısıtma kabloları kurulmalıdır.

Yoğuşmaya karşı zemin koruyucu

Soğuk hava depoları ile ısıtılmış odalar arasındaki kapı boşluklarında, kapıların açılıp kapanmasıyla meydana gelen sürekli olarak soğuk ve sıcak hava geçişleri sebebiyle yoğuşmuş su oluşabilir. Bu durum zeminde tehlikeli buz oluşumlarını meydana getirebilir; bu nedenle, bu alanlardaki zeminin buz oluşumundan korunması için ısıtılması gerekmektedir. Soğuk havanın ısıtılan alanlara akışını sınırlayarak konfor seviyesinde ilavede bulunacaktır.

Zeminler

Sıcaklığın sürekli –20 ve –30°C (veya daha düşük) arasında seyrettiği soğuk hava depoları, zemin iyi yalıtımlı olsa bile çevreyle etkileşimde olacaktır. Temel ve zemin alanı gibi yer/toprak ile temas halinde olan malzemeler, soğuğu emecektir ve toprak zemininin donmasına sebep olacaktır. Toprak zeminindeki sulu içerik genleşecektir ve önemli derecede donma erozyonu hasarına yol açacaktır. Aynı problem yapay olarak dondurulmuş buz pisti stadyumlarında da görülebilir. Bu sorunlardan DEVI’nin donmadan koruma sistemi ile kaçınılabilir.

HAVA ALANLARI VE HELİKOPTER PİSTLERİ

Kalabalık havaalanları, genellikle yolcularının kış mevsimindeki güvenlik ve konforu için özel çözümler talep etmektedir.  Havaalanları, sadece uzun yolculuklarda yolcularının konforunu sağlamanın dışında hava koşullarından bağımsız olarak uçakların güvenliğini de sağlamalıdır. Apron asla kaygan olmamalıdır ve uçuş pistindeki tüm çizgiler görünür olmalıdır. Apronlarda ve uçuş pistleri, DEVI elektrikli dış ortam ısıtma kullanılarak buz ve kara karşı korunabilir ve günlük işleyiş daha güvenli ve daha zahmetsiz hale getirilebilir. 

Aynı şekilde hastaneler için acil durum helikopter pistlerinin, hastalar için özel, güvenlik ve sağlık hizmetleri gereklilikleri mevcuttur. Bu gibi acil durum helikopterleri insanların hayatını kurtarmaktadır. Bu nedenle helikopterler için temiz ve kuru iniş alanları çok önemlidir. DEVI ısıtma kabloları, hava şartlarından bağımsız olarak mümkün olan en iyi koşullarda hızlı ve güvenli bir kalkış ve iniş sağlamaktadır.

Pek çok uluslararası havaalanı ve yerel helikopter pisti DEVI güvenilir ısıtma çözümleri ile donatılmıştır. Bu sayede uçuşların güvenliği garanti altına alınmıştır ve pistler her zaman kullanılabilir hale gelmiştir.

DİĞER ISITMA ÇÖZÜMLERİ

Ayna arkası buğu giderici

Buğulanan aynalar rahatsız edici olabilmektedir. Aynalar, özellikle küçük banyolarda, hızlıca buhar ile kaplanmaktadır. Bununla birlikte bu problem için basit ve görünmez bir çözüm mevcuttur: ayna arkasına ısıtma şiltesi montajı.

Isıtma şilteleri aynayı ısıtarak sıcaklık farklarının ve soğuk ayna yüzeyinde oluşan nemin yarattığı etkiyi ortadan kaldırır. Ayna arkası buğu gidericiyi banyo ışığı ile birlikte açılacak şekilde ayarlayabilisiniz. Bu şekilde, çok uzun ve sıcak bir banyo sonrasında bile “buharsız” bir konfor sağlayabilirsiniz.

Isıtma şiltesinin ayna arkasına yerleştirilmesi, kurulum talimatlarımızı izleyen herhangi bir tecrübeli DIY (kendi başına yap) meraklısı için çok kolaydır. Ancak, ana güç kaynağı ile olan bağlantıların yetkili bir elektrikçi tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Ayna arkası buğu giderme için DEVIfoil™ Mirror veya DEVImat™ ürünlerini tavsiye ederiz.

Ayna arkası buğu giderici buharlı aynalardan kaçınmak için basit ve görünmez bir çözümdür. Ayna arkasına yerleştirilen ısıtma şilteleri aynayı ısıtarak sıcaklık farklarının ve soğuk ayna yüzeyinde oluşan nem muhteviyatını ortadan kaldırır. Ayna arkası buğu gidericiyi banyo ışığı ile birlikte açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

TARIMSAL KULLANIM

Modern tarımda hayvanları önemsemekteyiz Günümüzde hayvanlara en ideal koşulları sunmamız çok önemlidir.

Domuz yavrularının büyüyebilmeleri için vücut ısılarının çevreye veya zemine geçişi engellenmelidir. Hayvanların kolayca büyümesi ve ilave ısı kazanmalarını sağlamak için en ideal çözüm DEVIflex™ ısıtma kablolarının ahırın veya yavrulama ağılının zeminine kurulumudur.

Yavrulama ağıllarında, yavru domuzlar doğumlarının ilk iki günü 30˚C’ye varan bir sıcaklığa ihtiyaç duyarlar. Daha sonraki 4 haftalık periyotta, sıcaklık kademeli olarak yaklaşık 18˚C’ye kadar düşürülmelidir. Bu işlem elektronik DEVI termostatlarının sıcaklık ayarını kontrol etmesiyle kolayca yapılabilir. DEVI ısıtma kabloları ile, istenilen sıcaklığı sadece hayvanların tutulduğu yerde dengede tutabileceğinizi lütfen unutmayın.

Tavuk kümeslerinde de elektrikli ısıtma kablolarının kurulumu oldukça avantajlıdır. Artırılmış zemin sıcaklığı, tüm yapıyı ısıtmadan enerji tüketimini oldukça düşürecektir.

Diğer bir avantajsa tavuklar için daha temiz ve daha kuru bir ortam sağlanmasıdır. Bulundukları ortamın tavukların refahını etkilediği kanıtlanmıştır ayrıca tavukların bulundukları ortamdan memnun olmadıklarında birbirlerini gagalamaları gibi bir alışkanlıkları vardır. Döşemeden ısıtma, hayvanlar için sıcak koşulların sağlanmasının yanı sıra bakteri ve mikropların da sınırlandırılması anlamına gelir.

Bütün bunlar hastalık ve salgın riskinin azaltacak faktörlerdir. Ayrıca, kümesteki civcivlerin değiştirilmesi işlemi sırasında hayvan gübrelerinin çabuk kuruması zeminin temizlenmesini daha kolay ve daha hızlı hale getirir. DEVI ısıtma sistemleri kuluçka kümeslerinde, tavuk kümeslerinde, domuz çiftliklerinde ve pek çok tip ahırda kullanılabilir.

Tohum tarhları

Toprak, vejetasyon ve seralardaki üremenin hızlanması için ilkbahar başından itibaren ısıtılabilir. Böylece vejetasyon daha erken başlar ve hasat daha uzun sürer. Normalde sadece alt tropikal/tropikal enlemlerde yetişen ve büyümeleri için soğuk bölgelerde yetişenlere göre daha fazla ısı gerektiren bitkilerin yetiştirilmesini de kolaylaştırır.

Gereken sıcaklıklara erişilebilmesi için Deviflex™ ısıtma kabloları idealdir. Ek olarak, tarlalar elektronik DEVIreg™ termostatlar ve sensörler ile donatılmışsa bu üstün etkinin yaratılması için gereken enerji tüketimi minimum olacaktır.

Tohum tarhı ısıtması; seralarda, budama tarhlarında, tohum tarhlarında ve üreme kutularında kullanılabilir.

DENİZCİLİK VE TAŞIMACILIK

DEVI akıllı elektrikli ısıtma sistemleri, özel feribotlarda, yatlarda ve modern şehir otobüslerinde yolculara yüksek bir konfor sunar.

Ulaşım için elektrikli ısıtma çözümleri, yolcular için yüksek konfor seviyesi ve taşıtlar için minimum enerji tüketimini sağlar. DEVI sistemleri, yolcuların gemi kabinlerindeki ve tuvaletlerindeki yüksek konforunu garanti eder. Bu gibi çözümler ayrıca modern otobüslerin, trenlerin ve hava taşıtlarının üretimi esnasında da kullanılmaktadır.

Elektrikli ısıtma sistemleri mümkün olan en az enerji tüketimini garanti eder.

DEVI, ısıtma kablolarında 20 yıl tam garanti, termostatlardaysa 5 yıl tam garanti sunmaktadır. Bu da, bakım gerektirmeyen yüksek dayanıklılık ile optimum performansın tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Herhangi bir arıza durumunda, yeni ürün gönderilmesinin yanı sıra başlangıçtaki kurulumun yeniden tesis edilme masrafları da karşılanacaktır.

OTELLER VE TİCARİ BİNALAR

Büyük ölçekli halka açık binalar için DEVI elektrikli ısıtma çözümlerini tercih etme sebepleri

DEVI; kurulduğu tarihten itibaren alışveriş merkezleri, oteller, ofis binaları ve havaalanları gibi büyük ölçekli halka açık binaların tüm dünyada elektrikli ısıtma sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir.

15 m yüksekliğindeki bir lobide, ziyaretçilerin (zeminden 2 m yükseklikteki) optimal ısıl konforunu sağlamak için tüm hava hacmini ısıtmanıza gerek yoktur. Döşemeden ısıtma, buz ve kar eritme, boru izleme ve diğer uygulamalar, DEVI tarafından sunulan elektrikli ısıtma çözümlerinin temelini oluşturur.

1. Büyük inşaatlar üzerine tecrübe

DEVI, tanınmış alışveriş merkezleri, oteller, ofisler ve diğer halka açık binalar ile işbirliğini ispat etmiştir. DEVI, 66’dan fazla ülkede temsil edilmektedir ve tüm dünyada DEVI güvenilir çözümleri ile donatılmış halka açık yapılara rastlayabilirsiniz. Yerel DEVI satış şirketleri, işbirliğimizin kolay ve verimli hale gelmesi için büyük ölçekli inşaatlara profesyonel destek ve teknik yardım sağlamaktadır. 

2. DEVI güvenliği sağlar

Çözümlerimiz; ağırlıklı olarak otoyollar, yürüme yolları, çatılar, çatı olukları ve boru izleme için güvenlik sağlaması açısından tercih edilmektedir. DEVI’nin buz ve kar eritme sistemi, güvenli yürüme ve sürüş, kış mevsiminde yapılar daha az hasar görmesi aracılığıyla insanlar, taşıtlar ve yapılar için güvenlik sağlaması amacıyla tasarlanmıştır.  

Hastaneler, oteller ve çok haneli evler gibi halka açık binalarda merkezi su sisteminin, sadece etkili filtreleme ve dezenfeksiyon ile değil bunun yanında su sıcaklığını lejyonella risk yönetim planı dahilindeki denetim sınırlarında tutmak ile lejyonella bakterisine karşı korunması gerekir. Evsel sıcak su için DEVI ısıtma sistemleri, bu gibi boru izleme işlemi için gerekli tüm sertifikalardaki talepleri karşılamaktadır.

3. Ekonomik avantajlar

İleri teknoloji nem sensörlü DEVIreg™ termostatları (dış mekan sistemleri için) veya açık pencere detektörleri (iç mekan ısıtma sistemleri için) mümkün olan en az enerjiyle en ideal sonuçların alınmasını sağlar.

DEVI dış mekan sistemlerinin koruyucu avantajları göz önüne alındığında, bu sistemlerin kurulum ve işletme maliyetleri bahse değerdir.  Yıllık kar küreme ve tuzlama yatırımlarınızı kolayca önleyebilirsiniz. Dahası, buz, kar ve tuz hasarlarının meydana getirdiği tamir masraflarından kaçınabilirsiniz.

DEVI; çoğunlukla bütçeye uygun olması sebebiyle alışveriş merkezleri, oteller, huzurevleri için tüm dünyada elektrikli ısıtma sağlayıcısı olarak tercih edilmiştir.

4. DEVI rahatlığı sağlar

Döşemeden ısıtma, otelinizdeki ve dairenizdeki ziyaretçiler için en konforlu tecrübeyi sunar. Isıyı tüm zemine eşit olarak dağıtır ve ayaklarınız, vücudunuz ve başınız için uygun hoş bir sıcaklık sağlar. Ayaklarınızı çevreleyen bu sağlıklı sıcaklık yavaş yavaş artar ve vücudunuzu güzel bir şekilde ısıtır. Döşemeden ısıtma, ortalama oda sıcaklığını konfor seviyesini etkilemeden 2 ºC azaltmanızı mümkün kılar. Bu da sıcaklığın %20 seviyelerine kadar düşürülebilmesi anlamına gelir. Bu kazanç hem ekonomik hem de ekolojik olarak faydalıdır

5. DEVI kabloları ve şilteleri için 20 yıla varan tam garanti

Tüm DEVI ürünleri, en yüksek kalite kontrolleri altında Avrupa Birliği (EU) içerisinde üretilmiştir. Bu yüzden DEVI’ye güvenebilirsiniz.  Sağlanan kalite ile, DEVI ısıtma elemanları için piyasadaki en iyi 20 yıllık tam garantiyi sunuyoruz; bu garantiye kurulum ve tuğla örgüsü ve seramikler gibi zemin malzemelerin hasara uğraması da dahildir.

ENDÜSTRİYEL ALANLAR

Büyük tanklarda yüksek miktarlarda hassas maddelerin depolandığını göz önünde bulundurursak, bu tip depolarda istenilen sıcaklığın, tüm sene boyunca hava koşullarından bağımsız olarak sağlanması elzemdir. Tanklar için en esnek ve verimli çözüm, DEVI elektrikli ısıtma kablolarıdır. 

Uzun süredir endüstrinin ve boruların güvenliği için ısıtma sistemleri sunmaktayız. Donmadan koruma sistemleri; benzin, petrol veya yangın suyu tankları gibi tarım ve endüstriyel sektörlerde kullanılan çeşitli borular, tanklar ve depolar için kullanılabilir.

Maddelerin içerideki kolay geçişini sağlamak için, sıcaklığın gereken seviyenin altına düşmesini engellemek amacıyla boruların ve tankların donmaya karşı korunması gerekebilir. Tanktaki katı atıklar, pıhtılaşma veya donma hasarı ile ilgili problemlerin engellenmesi amacıyla sıcaklığın belirli bir minimum seviyesinin altına inmesinin engellenmesi de önemlidir. Sıcaklığın sabit tutulması gerekiyorsa, tank yalıtımlı olsa bile düşük sıcaklıkların veya buzun yarattığı riskin önüne geçilmesi için yalıtımdan kaynaklanan ısı kayıpları kompanse edilmelidir. Bu işlem DEVI ısıtma kablolarının borulara ve tanklara eklenmesi ile