05 Kas

TERMOGRAFİK KAMERA VE UYGULAMALARI

Vahşi doğada tüm yırtıcılardan kaçan küçük bir ceylandan en yırtıcılardan olan aslana kadar tüm hayvanlar yaşam alanlarının güvenli olması için uğraşı verirler. Bu durum dünyada yaşayan tüm varlıklar içinde aynıdır. İnsanların yaşam ve iş alanlarında güvenli ortamı oluşturmak için verdikleri çaba ise oldukça fazladır. Alarm sistemlerinden, özel güvenlik personellerine kadar bir çok ekip ve ekipman kullanılmaktadır. Alınan aksiyonların en başında güvenlik kameraları gelmektedir. Güvenlik kameraları teknik özelliklerine göre bir çok sınıfa ayrılabilir ancak kuşkusuz bunların en çok dikkat çekeni ve en güvenilir olanı termal kameralardır. Bizim burada bahsedeceğimiz konu ise termal kameralardan daha üst segment olarak karşımıza çıkan “Termografik Kameralar”dır.

Tüm varlıklar evrende bir frekansa sahiptir. Tıpkı evlerde kullandığımız elektrik enerjisinin frekansının 50Hz olması gibi. En küçük böcekten, en büyük balinaya kadar yaşayan tüm varlıkların sahip olduğu bu frekans termografik kameralar tarafndan ve sahip olduğumuz özel yazılım sistemi ile analiz edilerek görüntüye dönüştürülmektedir. Bunun güvenlik unsuru olarak karşımıza gelmesi kaçınılmazdır. Herhangi bir “güvenli bölge alanı” oluşturmak istediğimizde bunun etrafını tel çit ile kaplamak oluşabilecek güvenlik sorunlarının önüne tam olarak geçememektedir. Güvenlik kameralarının özellikle gece göremediği veya teşhis edemediği varlıkların, yasaklı bölgeye girmesi ile oluşabilecek zararların önüne geçilmesi zaruri bir ihtiyaçtır. Bu durum askeri alanda ise daha büyük ve ciddi sorunlara neden olmaktadır. Tüm unsurları ortadan kaldırabilecek termografik kameralar ile 0-200m ile 50km arasındaki mesafelerde, yazılım ve kamera sistemimiz bütünleşik çalışarak, her türlü canlının izlediği yolu görebilir, alarm ekranı olarak merkezi görüntüleme ana ekranınıza taşıyabilir ve istediğiniz herhangi bir cep telefonuna sms, mail vb. ihbar bilgisi alabilirsiniz.

ESN Enerji olarak 2016 yılında Myco-System ile gerçekleştirdiğimiz partnerlik; termografik kamera ve özel yazılım programı ile özellikle askeri alanda ve özel sektörde, güvenlik sistemlerinde yeni bir çağ yaratacaktır. Özel yazılım programımız ile herhangi bir görüntüleme cihazından güvenlik bölgesi istediğiniz alan taranarak, takip yazılı ile tüm güvenlik unsurlarını tanımlayabilir, alarm olarak alabilirsiniz.

Özel proje çözümleriniz için lütfen satış ofisimizle irtibata geçiniz.

Daha detaylı bilgi için brochure-cox-tr , termografik …

kamera_resim1

 

İlgili Yazılar

Yorum Ekle