19 Oca

Türkiye’de İzole Güç Sistemleri Süreci

İzole güç sistemleri Türkiye’de ilk kullanıldığı zamanlarda (istisnai projeler hariç 2003-2004 diyebiliriz) sadece Yoğun bakım odaları ve Ameliyathanelerde kullanılırdı. Bir bütün halinde pano olarak değil, sadece ithal edilen ürünlerin panoculara satılmasıyla gerçekleştirilen ticari bir üründü. Ticari bir ürün olmasından ötürü gerektiği önem verilmemiş ve yanlış uygulamalarla bazı kötü sonuçların alınmasına, enerji kalitesinin ve izlemesinin istenilen düzeyde olmamasına neden olmuştu. İlgili yönetmeliklerin ve şartnamelerin oluşturulması, kontrol mekanizmasının tüm ürünlere yansıması ile ithal cihazlar, İzole Güç Sistemleri adı altında enerji panosu olarak hastane ve elektrik taahhüt firmalarına üstün özellikli ve rekabetçi fiyatlarla sunulmaya başlandı. Başlarda sadece sistemin geneli izlenirken son altı yıldır hangi linyeden hatalı akımın geçtiğini izleyebildiğimiz “Hata Tespit Sistemli” panolar hastanelerdeki yerini aldı.

TS EN 60364-7-710 normunun iyi anlaşılmasıyla İzole Güç Sistemleri tüm Ameliyathanelerde, yoğun bakım odalarında, prematüre bebek odalarında, anjiyografik muayene odalarında, ameliyata hazırlık ve uyanma odalarında, alçı odası, anestezi ve kalp katerizasyon odalarında kullanılmaktadır.

Tecrübemizi IT Pano ürünlerimize yansıtıyoruz.

ESN Enerji Mühendislik kurucusu Elektrik Mühendisi Veli ESEN, İzole Güç Sistemlerinin, Türkiye hastane projelerinde yeralma sürecinde ve sistemlerin teknolojik gelişiminde önemli katkıları olmuş ve 2004 yılından itibaren Alman ESA Grimma firma ürünlerinin satışı ve kurulumundan sorumlu olmuştur. Türkiye’de ki ilk kesintisiz enerji transferli (STS’li) İzole Güç Sistemlerinin satış ve kurulumunu gerçekleştirmiştir. İzole güç sistemlerinin Türkçe menü ile hastane çalışanlarının anlayabileceği şekilde menüleri Türkçeleştirmiştir. A.G Enerji Dağıtım Panosu üretim deneyimini, projeye göre uygun ve esnek dizayn anlayışı hastane projelerinde Elektrik Taahhüt Firmalarının işini kolaylaştırmaktadır. Bu deneyim ve tecrübesini 2015 yılı itibarıyla ESA Grimma firmasının Türkiye Distribütörü olarak ESN Enerji adı altında kendi markasıyla ürünlerine yansıtmaktadır.

İzole güç sistemleriyle ilgili olarak (Ameliyathane kontrol panelleri de dahil olmak üzere) tüm bilmek istediklerinizi 0216 969 02 69 nolu telefonumuzdan firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Ekle