Temmuz 1979, Ankara doğumludur. Ortaokul ve Liseyi Yeşilköy 50.Yıl Lisesinde tamamlamıştır. 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, Maltepe Üniversitesi’nde MBA programını başarıyla bitirmiştir.

Askerlik hizmetini Ankara Hava Lojistik Komutanlığında yedek subay olarak, inşaat ve elektrik işleriyle ilgili keşif, projelendirme ve kabul heyetlerinde görev alarak tamamlamıştır.

Askerlik sonrası, Schneider Electric partner firması olan ETS Mühendislik şirketinde çalışmaya başlamış, enerji dağıtımının temeli olan alçak gerilim enerji dağıtım pano sistemleri hakkında üretim ve üretim planlama görevlerini yürütmüştür. Pano ve enerji dağıtım sistemleri konusunda tecrübelerini ilk olarak burada kazanmıştır.

2004 yılında İnform Elektronik firmasında A.G pano sistemleri satış mühendisi pozisyonunda görev alarak, firma içerisinde daha önce üretilmemiş özel ürünlerin oluşturulmasına yardımcı olmuş, geliştirmiş ve ürün haline getirmiştir. Aynı sene Alman ESA Grimma GmbH cihazlarıyla birlikte izole güç sistemlerinin satış ve kurulum görevlerini yerine getirmiştir. Türkiye’deki ilk kesintisiz enerji transferli (STS’li) İzole Güç Sistemlerinin dizayn, satış ve kurulumunu gerçekleştirmiştir. İzole güç sistemlerinin Türkiye’de gelişmesine ve anlaşılabilir olmasına öncülük etmiş, bu konuda ürünleri “marka” yapma başarısını göstermiştir. ESN Enerji bünyesinde Kontaktörlü transfer sistemlerinde ise çıtayı daha yukarıya taşıyarak mikroişlemcili ve Türkçe menülü otomatik transfer ünitesini geliştirmiştir. Uygulamalarında A.G Enerji Dağıtım Panosu üretim deneyimini, projeye uygun, esnek dizayn anlayışı sayesinde hastane projelerinde elektrik taahhüt firmalarının işini kolaylaştırmıştır.

2010 yılında Enerji Dağıtım Sistemleri sorumlusu, 2011 yılında ise bağlı olduğu Proje Satış Departmanının müdürü pozisyona getirilmiştir. Güneş Enerjisi sistemlerinde Türkiye’deki ilk arazi uygulamasını, o tarihteki en yüksek izin verilen güç değeri olan 500KW uygulamasını, sonrasında ise 1MW olarak proje sorumlusu olarak memleketi olan Kayseri’de gerçekleştirmiştir. Aynı yıl içerisinde toplamda 6,3 MW lık Solar sistem kurulumunun sorumlusu olmuştur. Tüm Türkiye’de iletişim sektörünün lüder firmalarının, 1100 santralin üzerinde off-grid saha uygulamasını yönetmiş, sorumlusu olduğu departmanın şirket içerisindeki cirosunu üç yılda %8’den %19’a yükseltmiş ve departman cirosunu 3 katına çıkartmayı başarmıştır.

DC Enerji ürünleri, aküler, akü şarj redresörleri, Bar 24’ler, converterler, inverterler, solar inverterler ve güneş enerji sistemleri, hastane IT panoları, aktif-pasif  hormonik filtre uygulamaları, enerji dağıtım panoları, dc pano ve saha kablolama vb. işleri, çalıştığı firmanın daha önce tecrübe etmediği konularda ürün geliştirmiş ve yeni pazarlarda yer almasını sağlamıştır. Özellikle İzole

Güç Sistemleri (IT Panolar) konusunda bayi ağını kurmuş, Türkiye’nin tüm bölgelerindeki hastanelerde bu sistemlerin kurulumunu gerçekleştirmiştir.

Bu deneyim ve tecrübesini 2015 yılı itibarıyla ESA Grimma firmasının Türkiye Distribütörü olarak ESN Enerji Mühendislik San. ve Tic. Ltd.Şti. adı altında kendi markasıyla ürünlerine yansıtmaktadır. Kesintisiz Güç kaynağı, solar inverter, redresörler, aküler, regülatörler, statik transfer switch vb. güç elektroniği ürünlerinin yanında, yangın algılama, kamera, cctv ve data gibi zayıf akım konularında da hizmet ve ürün temin etmektedir.

2018 yılı başında Danfoss Devi marka elektrikli yerden ısıtma sistemleri üzerine çalışma başlatmış ve markanın ısıtma grubu için bayilik anlaşması yapmıştır. Tüm Türkiye’de uygulamalı ürün ve hizmet sağlayıcısı durumundadır.

Kurucusu olduğu ESN Enerji, tüm bu konularda malzeme ve hizmetlerini Türkiye’nin tüm illerine verdiği gibi, yurtdışı uygulama ve projelendirme çalışmaları da gerçekleştirmektedir.  Vizyonu “Herhangi bir endüstriyel ve tıbbi yapıda en az bir elektriksel ürünün ESN Enerji tarafından sağlandığı ortamı yaratmak” ve “Gelişen teknoloji ve kalite anlayışını, ürün ve hizmetlerimizle birleştirerek, edindiği tecrübeyi müşteri ve son kullanıcıya tek yerden malzeme ve hizmet sağlayıp, güvenilir ve sürdürülebilir bir alışkanlık yaratma” misyonunu, şirketine kazandırmıştır.